Hotline
Hemen arayın
Kapat / Close
Kapat / Close

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Menü

VPN

VPN

Uzun yazılışı Virtual Private Network, Türkçe'si Sanal Özel Ağ olan, birden çok uzak lokasyona sahip firmaların olmazsa olmazıdır VPN. Birçok bilgi işlem maliyetini yarı yarıya düşüren, yönetim kolaylığı, merkezileştirme, kontrol kolaylığı gibi avantajları olmazsa olmaz oluşunun başlıca nedenleridir.

Yaygın olarak kullanılan iki tip VPN vardır: Layer 7 katmanında kullanılan SSL VPN ve Layer 3 katmanında kullanılan IP-SEC VPN. SSL VPN daha çok tek bir merkezi olup saha organizasyonu olan firmalarda tercih edilirken, IP-SEC VPN bir merkez lokasyona bağlı şubelerin olduğu firmalarda tercih edilmektedir. Aynı anda birden çok lokasyonu ve saha organizasyonu olan firmalar ise IP-SEC VPN çözümü ile lokasyonlarını birbirine bağlarken, SSL-VPN çözümleri ile de saha ekiplerini merkezlerine bağlamaktadırlar.

Uzak lokasyonları birbirlerine bağlarken güvenlik tedbirlerinin alınması da bir diğer olmazsa olmazlarımızdandır. Bu nedenle IP-SEC VPN kurgulanırken mutlaka firewall cihazları ile yapılması tavsiye edilir. Kkurumunuza uygun VPN çözümlerimizi dinlemek istiyorsanız sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Teklif Al butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.