Hotline
Hemen arayın
Kapat / Close
Kapat / Close

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Menü

Dış Kaynak Personel Desteği

Dış Kaynak Personel Desteği

Başarının temel kriterlerinden birinin doğru ekip ile çalışmak olduğunu ve ekip uyumunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Dış kaynak danışmanlık hizmetimiz ile firma kültürünüze ve organizasyon içerisindeki sinerjinize uyum sağlayacak ve başarınızın önemli bir parçası olacak ekip desteği veriyoruz. Proje bazlı veya uzun dönemli profesyonel personel hizmetimiz, ekip ölçeklendirmenizi ve iş gücü optimizasyonunuzu en iyi şekilde planlamanızı ve bunun yanında esneklik, hız ve dinamizminizi arttırarak kendi temel işinize daha iyi odaklanmanızı sağlamaktadır.

Organizasyonumuz yıllara dayanan uzmanlığa sahip profesyonellerden oluşur. Bu da bizi dış kaynak konusunda Sağlık Hizmetleri, BT Teknolojileri, Bankacılık, Telekom, Hızlı Tüketim, Üretim, Otomotiv gibi bir çok alanda faaliyet gösteren firma ile çalışan ideal bir ortak haline getiriyor…

Sektördeki bilgi birikimimiz ile iş süreçleri için nitelikli ve yetenekli insan kaynağını seçme ve yerleştirme stratejilerini yeniden tanımlıyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uyarlıyoruz.

NEDEN OUTSOURCING?

Temel Yeteneğin Gelişimi: Temel yeteneklerini geliştirerek rekabet üstünlüğü sağlamak isteyen bir işletme, temel faaliyet gösterdiği alan dışındaki faaliyetlerini taşeron firmalara yaptırtabilir. Böylece taşeron firmanın kalite, maliyet gibi avantajlarından yararlanılarak rekabet üstünlüğü sağlanır.

Esnekliğin Arttırılması: İşletmelerin, ani değişimleri takip edilmesi için esnek bir yapıya sahip olmaları gerekir. İşletmelerin dış kaynaklardan yararlanma faaliyetlerindeki artış, örgütlerin küçülerek yalın yapılar haline gelmelerini sağlar. Böylece işletmeler çabuk karar alabilen, değişimlere anlık reaksiyonlar gösterebilen, müşterilerin ihtiyaçlarına çabuk cevap verebilen esnek birimler haline gelirler.

Risk Azalımı: Her yapılan yatırım belli bir riske sahiptir. Dış kaynak kullanımı ile yatırım maliyetleri düşecek, böylece risk azalacak ve işletmeler krizlere karşı daha dayanıklı hale gelecektir.

Kaynak Transferi: Dış kaynak kullanan bir işletme, önceden kullandığı üretim araçlarını elden çıkararak önemli bir kaynak transferi sağlar veya sınırlı olan kaynaklar uygulamaya bağlı olarak temel yetenek üzerinde yoğunlaştırılır.

Sabit Sermaye Giderlerinin Azaltılması: Dış kaynaklar ile karşılanabilecek ihtiyaçları öz kaynaklar ile karşılamak, sermaye ve işletim masraflarının artmasına neden olur. Dış kaynaklardan faydalanma giderleri, cari harcamalar olarak kabul edildikleri için sabit sermaye masraflarının azalmasına ve karlılığın artışına katkıda bulunur.

Kalite Artırımı: İşletmelerin büyük bir kısmı dış kaynaklardan faydalanma uygulamalarını, kalite yönetimi tekniği olarak kullanır. İşletmeler, seçtikleri bir taşeron firma aracılığı ile dış kaynaklardan faydalanarak herhangi bir hizmet için istenilen kalite seviyesine ulaşabilir. Dış kaynaklardan faydalanma uygulamalarında istenilen kalite seviyesinin yakalanabilmesi için işletmenin alanında uzman taşeron firma ile çalışması gerekir.

Hız Kazanımı: Özellikle müşteri hizmetleri alanında servis hızı, önemli bir kriter haline geldi. İşletmelerin alanlarında uzman taşeron firmalar ile çalışmaları ile önemli ölçüde hız kazanılır.

Küçülme: İşletmeler, dış kaynak kullanımı ile yapı olarak küçülür ve yalınlaşır. Küçülme yolunun tercih edilmesinde ise, müşteri ve sonuç odaklı çalışabilmek, yeniliklere çabuk uyum sağlayabilmek, daha etkin bir haberleşme ağı kurmak ve sinerjiyi artırmak gibi faydalar etkilidir.

Teknoloji Avantajı: İşletmeler yeni ürün geliştirme, tasarım, imalat, dağıtım, pazarlama, tanıtım gibi alanlarda dış kaynaklardan faydalanarak bu alanlarda yeni teknolojilere erişim sağlar. Bu sayede taşeron firmaların araştırma ve geliştirme departmanlarından faydalanabilir ve teknolojiyi takip etme maliyetinden kaçınmış olur.

Bilgi işlem departmanınızı Probilgin'e teslim ettiğini de bu kaygıların hiçbirini yaşamazsınız. Kurumlarınıza yerleştirdiğimiz uzmanlarımız sizlere birinci seviyelerde destek olurken, ihtiyaç durumunda konusunda uzman destek birimleri tarafından desteklenmekte ve bu sayede hizmet kalitesi hep üst seviyede tutulmaktadır. Siz de bu avantajlardan faydalanmak ve bilgi işlem sürekliliği kaygılarınızdan kurtulmak istiyorsanız sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Teklif Al butonuna tıklayıp bizimle iletişime geçebilirsiniz.