Hotline
Hemen arayın
Kapat / Close
Kapat / Close

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Menü

Sanallastirma

Sanallastirma

Bilgi işlemin mantığında bir işlemii en yalın ve kolay şekilde yapmak yatar. İşte bu mantıktan yola çıkarak sanallaştırma sistemleri geliştirilmiştir. Gün geçtikçe artan fiziksel sunucu sayısı ile doğru orantılı olarak, enerji tüketimi, sistem odalarının kapladığı alan, yatırım ve işletme maliyetleri de artmıştır.Fiziksel sunucuların sayıları arttıkça bakımları için yapılan masraflar ve harcanan zaman, arıza ve sorun anında iş sürekliliğinin sağlanması için harcanan zaman ve eforda maalesef aynı oranda artmıştır.

Vmware ve Microsoft markaları tüm bu kayıpları en aza indirgemek hatta bazı noktalarda ortadan kaldırmak için sanallaştırma çözümleri üretmişlerdir. Doğrudan fiziksel donanım üzerine kurulan ürünler ile tek fiziksel sunucu üzerine birden fazla ihtiyaca göre sunucular kurulabilmektedir. Bu sunucuların kullanacağı diskler storage server veya NAS disklerin üzerinde olabilmekte ve ihtiyaca göre boyutları dakikalar içerisinde değişebilmektedir.

Sanallaştırma sistemleri olağan üstü hâl durumlarında, kurtarma senaryoları en hızlı olan çözümleri de beraberinde getirmektedir. Sağladığı maliyet, zaman ve yönetim avantajlarından sizler de yararlanmak için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Teklif Al butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.